joi, 8 iulie 2010

Campionatele Nationale de Sosea 2010

La cateva zile de la intoarcerea din Serbia ne-am deplasat la Izvorul Muresului unde au avut loc Campionatele Nationale de Sosea.Cursa de fond s-a desfasurat pe o vreme ploiasa si rece, startul si sosirea fiind la Izvorul Muresului, facandu-se o bucla de 160 de km prin Odorhei si Miercurea Ciuc.
Aici au fost prezente toate echipele din tara si cativa rutieri romani care alearga in strainatate de ceva timp. Inca de la inceput echipa noastra a controlat cursa, iar dupa 90 km de la start m-am carat cu un rutier de la Constanta reusind sa punem rapid intre noi si pluton mai bine de 1 minut. Spre ghinionul nostru echipele adverse din pluton au colaborat si au reusit sa ne prindea cu 10 km inainte de sosire.
Pentru echipa noastra aceasta strategie a fost buna, deoarece colegii mei aflati in pluton nu au muncit prea mult si, fiind mai odihniti la final, au reusit sa ocupe locul 1 si 2 la elite prin Frunzeanu si Tamas si locul 2 la tineret prin Varabiev.
Tragand linie la sfarsitul zilei,ne putem declara multumiti si sper ca anul viitor sa ma clasez pe un loc mai bun.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu